Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

NIOZOMY – PŘEVRATNÝ OBJEV, KTERÝ MĚNÍ ZAŽITÉ PŘEDSTAVY

Řídíte se při výběru kosmetického přípravku seznamem ingrediencí, které obsahuje? To děláte zcela správně! Ale zamýšleli jste se někdy nad tím, zda tyto mnohdy hodnotné látky po aplikaci kosmetického přípravku doputují opravdu až tam, kde mohou rozvinout svoje účinky, a nezůstanou jen na povrchu pleti?

V posledních letech se v kosmetických přípravcích klade důraz především na přírodní ingredience, antioxidanty, vitamíny a hydratační složky. To je samozřejmě zcela správně a nelze zde cokoliv vytknout. Na trhu je tak velké množství produktů různých kosmetických značek doslova nabitých těmito látkami.

Problém ale nastává v okamžiku, kdy mají všechny ty hodnotné přísady proniknout do hloubky pleti. Lidská kůže totiž funguje jako bariéra, která nás má především chránit před cizorodými látkami, a její propustnost je tak výrazně eliminována.

Nejsvrchnější vrstva kůže tvořená zrohovatělou vrstvou přirozeně odpuzuje vodu, což můžeme pozorovat například při sprchování – voda po pokožce stéká a rozhodně se do ní nevstřebává. Hlubší vrstvy pokožky zase naopak nepropouští oleje/tuky, protože přirozeně obsahují více vody, a jak je dobře známo, voda se s olejem snadno a přirozeně nemísí. Jak tedy můžeme dostat všechny ty hodnotné, ve vodě či v tuku rozpustné účinné látky hluboko do pleti?

Odpovědí jsou NIOZOMY. Niozomy jsou fantastickým výsledkem výzkumu nanotechnologií. Jsou to vezikuly = nosiče/transportéry o velikosti 30-80 nanometrů, které díky svým vlastnostem a velikosti pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky. Uvnitř těchto nosičů jsou „uzamčeny“ aktivní účinné látky, a to jak ty ve vodě, tak i v tuku rozpustné. Úkolem niozomů je pečlivě uchovat účinné látky uvnitř, chránit je před degradací a oxidací a dopravit je do nejhlubších vrstev pokožky. Díky tomu pronikají účinné látky tam, kde se mohou plně rozvinout a vykazují tak výrazně efektivnější účinky.

Možná vám niozomy připomínají jiné, již dlouho známé nosiče – lipozomy. Niozomy však mají oproti lipozomům řadu výhod. Vážou v sobě jak v tuku, tak i ve vodě rozpustné účinné látky, jsou několikanásobně menší a tak mnohem snadněji pronikají do hloubky pokožky, jsou rovněž stabilnější a čistší než lipozomy a jsou tak zcela hypoalergenní. Díky niozomům se tak účinné látky výrazně snadněji dostávají do cílových vrstev pokožky, jsou stabilnější, účinnější a mnohem déle aktivní.

A výsledek? Ten je viditelný na první pohled. Pleť je vyplněná, zpevněná, rozjasněná a viditelně omlazená. Vyzkoušejte sami!