Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT PARFÉM?

Vůně je nejsilnější smyslový vjem, který je schopna naše paměť zaznamenat. Dokonce informace přicházející nosem zpracovává náš mozek mnohem rychleji než ty, které přicházejí ústy, když například něco ochutnáváme. Vůně jsou zkrátka spojeny s emocemi, zážitky a vzpomínkami, které je člověk schopen si následně pamatovat po celý život. A proto jsou také skvělým dárkem, který vždy vykouzlí úsměv na tváři.
 

Jak vlastně vůně fungují? 

Výroba vůní je vlastně umění. Žádná toaletní voda nebo parfém by neexistovaly bez jedinečných a nádherných ingrediencí. Ale jak vlastně vůně fungují? Každá vůně se skládá ze třech vonných vrstev, ze kterých se jednotlivé tóny uvolňují podle těkavosti. Vysoké tóny neboli hlava utváří první dojem, po jejich odeznění přichází na řadu srdce a poslední, základní nízké tóny prchají velmi pozvolna. Ve všech fázích rozvíjení vůně se klade důraz především na harmonický a stálý průběh.
 

Proč zrovna JAFRA?

JAFRA patří celosvětově mezi pět největších producentů vůní a na jejich tvorbě a designu spolupracuje s těmi nejznámějšími parfumérskými domy, kterými jsou Givaudan, FirmenichIFF. Právě tito výrobci patří mezi jedničky na trhu a vytváří vůně i pro ty nejslavnější luxusní brandy jako je například Gucci, Dior, Giorgio Armani, Calvin Klein, Paco Rabanne nebo Dolce&Gabbana. Vůně JAFRA přichází tedy opravdu z těch nejlepších rukou. 
 

Toaletka nebo parfém? Jaký je v tom rozdíl?

Podle procenta parfémové kompozice neboli poměru vody, alkoholu a vonných látek, rozlišujeme vůně na několik typů. Parfém je nejkoncentrovanější formou vůně a obsahuje 15-40% vonných složek. Má hustší konzistenci, proto se většinou prodává bez rozprašovače a při aplikaci stačí na kůži nanést pouze pár kapek. Cenově se pohybuje většinou velmi vysoko právě díky vysokému obsahu vonných ingrediencí. Druhou nejvyšší koncentraci vonných látek, a to 8-15%, mají parfémové vody nebo neboli Eau de Parfum (EdP). Pořizovací cena těchto flakónků je tedy samozřejmě nižší, ale intenzita vůně si zachovává vysokou účinnost. Nejrozšířenějším produktem ve světě vůní je Eau de Toilette (EdT) aneb toaletní voda, jejíž koncetrace vonných látek se pohybuje v rozmezí 4-8%. Díky nižší intenzitě je vhodnou vůní pro všechny, kteří nemají rádi těžký parfém, hodí se také více pro letní období a jsou perfektním doplňkem na jakékoli volnočasové aktivity a sport. Lehká vůně s obsahem vonných složek mezi 3-5% je kolínská voda neboli Eau de Cologne (EdC). Nenechte se zmást, kolínská voda nemusí být záležitostí pouze pánskou, i když muži ji používají nejčastěji právě pro její jemnou a nevtíravou vůni, díky čemuž je vhodná pro použití na obličej. Její tóny rychleji prchají a dá se tak využít i kdykoli během dne na lehké osvěžení.
 

Jak vůně použít, aby voněly co nejdéle?

V případě klasické parfémové vody je nejvhodnější ji aplikovat na nejteplejší místa, kde vám proudí krev, jako je předloktí, krk nebo za ušima. Mnohem větší intenzity a delší trvanlivosti docílíte nanesením EdP ihned po koupeli, když je vaše kůže ještě teplá a vlhká. Vonné složky se tak rychleji vpijí do kůže a zajistí intenzivnější vůni. Parfémové vody se někdy doporučují pouze na večerní události nebo v zimě, pokud tedy máte raději menší intenzitu vůně, sáhněte raději po toaletní vodě, která se skvěle hodí k běžnému dennímu nošení. Toaletku můžete aplikovat i na oblečení, ale vždy je lepší to předem vyzkoušet, aby vám nezanechala na oblečení skvrny.
 

Jak správně vybrat vůni?

Pokud vybíráte vůni jako dárek, vždy myslete na osobnost samotného nositele, pro kterého vůni vybíráte. Ať už je to žena, či muž. Co má rád nebo co ho baví? V jakém se pohybuje prostředí? Jaké vlastnosti, pocity nebo situace se vám, při pomyšlení na daného člověka, vybaví? Někdy to může být trochu oříšek, proto aby pro vás vybírání bylo snadnější, sepsali jsme pro vás několik tipů, které vám zaručeně pomohou trefit se do černého.
 

Zaručené tipy pro ženy 

Hledáte vůni pro dominantní, nezávislou ženu, kterou potěší luxusní, podmanivá vůně? Tak přesně takovou je Adorisse Night. Dámě, která má ráda eleganci, klasiku a potrpí si na kvalitu, by se mohla líbit Adorisse Original.
A která žena nemiluje drahé kameny? S nádhernými vůněmi z kolekce Jafra Essence - Inner Love, Inner Balance a Inner Harmony - si je a jejich léčivou sílu můžete užívat každý den! Každá ze tří vůní je inspirovaná jedním vzácným kamenem, vyvolává hluboké emocionální spojení a přivádí do vašeho života pozitivní energii a vibrace.
 

Nejlepší tipy pro muže

Sportovněji založení muži, kteří mají rádi volnočasové oblečení, a kravatu u nich vážně neuvidíte, nadchne JF9 Blue. Protikladem právě zmíněného charakteru jsou muži, kteří vyznávají tradice a hodnoty. Tady doporučujeme vsadit na sofistikovanější vůně, jako je Absolute Leather nebo JF9 Chrome. Decentní kombinace citrusů, bergamotu a santalového dřeva s lehkou špetkou kardamomu jsou skvělou volbou téměř pro každého muže. Pro tyto případy je tady Legend Hero nebo Absolute 56. Mladší ročníky ocení zejména vůni Eau d‘Arômes Homme.