Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT OPALOVACÍ KRÉM?

Máte rádi krásně opálenou pokožku a nemůžete se každý rok dočkat, až začnete chytat bronz? Nebo se naopak snažíte slunečnímu záření co nejvíc vyhnout? Ať už patříte do první nebo druhé kategorie, v létě se slunečním paprskům zkrátka nevyhnete.
Jak se ale nespálit, zabránit vzniku nehezkých pigmentových skvrn a zajistit, aby vaše pokožka zůstala zdravá a opálení vám vydrželo co nejdéle? Recept je jasný! Vybrat tu správnou péči a opravdu ji poctivě používat. Vaše kůže vám za to rozhodně poděkuje. 

 

Přítel nebo nepřítel? 

Sluneční záření je pro nás životně důležité. Je zdrojem veškeré energie a pro lidské tělo také zdrojem vitamínu D. Ale kromě všech pozitivních vlivů se může pro naši kůži stát také velkým nepřítelem. Nadměrné slunění a vysoké dávky UV záření mají na náš organismus velmi negativní vliv a mohou způsobit různá poškození, leckdy i nevratná. Kůže mnohem rychleji stárne, vznikají vrásky, oslabuje se imunitní systém a v krajním případě může dojít k rozvoji melanomu a rakoviny kůže. Proto je pro naši pokožku důležité poskytnout jí maximální ochranu pro zachování jejího zdraví! Pamatujte, že tady rozhodně platí heslo "prevence především". 
 

Mýtus nebo pravda 

Máte pocit, že když se nenamažete nebo použijete přípravky s minimálním ochranným faktorem, docílíte rychlejšího a většího opálení? Omyl! Pokud pokožku nebudete dostatečně chránit, spálí se a rychle se oloupe. To ostatně všichni dobře známe. Pokud ale sáhnete po kvalitním voděodolném přípravku s dostatečně vysokým ochranným faktorem obohaceným o další výživné látky, vaše opálení bude pozvolné a mnohem trvanlivější. A není právě tohle lepší varianta? Právě proto všechny přípravky opalovací péče Nioblu Sun kombinují několik organických a hybridních slunečních filtrů proti UV záření, infračervenému záření a viditelnému světlu a zajišťují tak širokospektrální ochranu kůže. Jejich lehká textura a nemastná receptura bez obsahu oxybenzonu, oktinoxátu, ftalátů a parabenů je předurčuje ke každodennímu použití pro všechny věkové kategorie. Inovativní receptura zahrnující kultivované kmenové buňky červených hroznů vinné révy, hydrolyzovaný sójový protein, karnaubský vosk, ricinový olej a vitamín E má silné antioxidační účinky, poskytujje bohatou hydrataci, eliminuje škodlivé účinky vnějších vlivů na pokožku, chrání kmenové buňky epidermu před poškozením UV zářením, chrání pokožku před stárnutím způsobeným světlem, působí proti rozkladu kolagenu a elastinu, urychluje vlastní proces obnovy pokožky a zajišťuje její trvalé omlazení.
 

Jak se vyznat v číslech? 

V posledních letech se doporučuje používat přípravky s co nejvyšším SPF, protože záření je mnohem intenzivnější. Vždy závisí i na denní době, ročním období a nadmořské výšce, kde se zrovna nacházíte. Při výběru přípravků hraje důležitou roli také váš fototyp. Čím více pigmentu má kůže, tím lepší má přirozenou ochranu před škodlivým slunečním zářením. Ochranný faktor neboli SPF určuje maximální délku pobytu na slunci bez rizika, než dojde k jejímu poškození vlivem slunečního záření. Všeobecně se předpokládá, že člověk smí být bez ochrany na slunci maximálně 15 minut, aniž by jeho pokožka zrudla. U velmi citlivých typů je to dokonce pouze 10 minut. A číslo ochranného faktoru udává, kolikrát déle po namazání můžete pokožku vystavit slunečnímu záření. Je to jednoduchá matematika, stačí vynásobit patnáct minut číslem SPF a hned víte, jak dlouho smíte zůstat na slunci. Teď už jen stačí to správně dodržovat! Proto pokud chcete opravdu maximálně chránit svoji kůži i svoje zdraví, měli byste volit přípravky s SPF 50, které vám poskytnou tu nejlepší ochranu. Vyzkoušet můžete například Opalovací krém SPF 50+. A jemnou dětskou pokožku pak nekompromisně ochrání Opalovací krém pro děti SPF 50+.
 

Dodržujte pravidla 

Ochranný přípravek nanášejte vždy minimálně 15 minut před pobytem na slunci. Aplikujte jej vždy v dostatečném množství! Doporučení je 2 mg/cm2, dospělý člověk tak na jedno namazání spotřebuje cca 40 až 50 g krému. Myslete také na to, že ochranné faktory se nesčítají! Pokud tedy běžně používáte denní péči s SPF 15 a poté nanášíte make-up s SPF 20, ochranný faktor, který chrání vaši pleť, bude vždy maximálně 20. Proto je potřeba v letních měsících přes denní krém použít ještě opalovací krém s vyšším ochranným faktorem nebo zvolit takovou denní péči, která vám poskytne potřebnou hydrataci a výživu a zároveň i vysokou ochranu proti slunci. V tomto případě vám skvěle poslouží NIO Opalovací krém na obličej SPF 50+ nebo NIO Anti-smog ochranný fluid, který sice na sobě nenese označení SPF, obsahuje ale stejné organické a hybridní UV filtry jako např. Opalovací krém SPF 30 a jeho účinnost proti UVA a UVB záření je tak garantována. A navíc ochrání vaši pleť i před volnými radikály, dusitany, dusičnany, aromatickými sloučeninami, PCB a dalšími molekulami škodlivými pro pleť.
 

Nezapomeňte na péči po opalování

Sluneční záření pokožku vysušuje, a proto je nezbytné dodat jí vlhkost a pružnost pomocí přípravků speciální péče po opalování. Co tedy dělat po opalování? Nejprve pokožku šetrně omyjte od písku, potu, chloru, slané vody a zbytků opalovacího krému. Použít můžete Zklidňující vlasový a tělový šampon po opalování, který ošetří nejen vaši pokožku, ale dodá potřebnou hydrataci a výživu i vašim vlasům. Poté pokožku důkladně ošetřete NIO Zklidňujícím mlékem po opalování, které pokožku zklidní, bohatě ji vyživí, obnoví hladinu vlhkosti, zabrání případnému zarudnutí a rovněž prodlouží efekt opálení.
Mléko po opalování se nebojte používat i ve dnech, kdy se neopalujete, protože pokožka se vyrovnává se sluněním několik dní.