Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK SE ZBAVIT AKNÉ JEDNOU PROVŽDY


Asi neexistuje nikdo, kdo by se s ním nesetkal a koho by někdy nepotrápilo. Akné a různé formy pupínků nejsou jen výsadou teenagerů, ale dokáží pěkně potrápit i v dospělém věku. Jakmile se objeví, děláme všechno pro to, abychom se jich zbavili. A není se čemu divit. Akné totiž na pleti umí udělat pěknou neplechu a dost často i pořádně zamává s naším sebevědomím. Jak se ho ale opravdu zbavit?

Akné je chronické zánětlivé onemocnění, které velmi úzce souvisí s hormonální rovnováhou. Právě hormony totiž do jisté míry řídí aktivitu mazových žláz a způsobují jejich nadměrnou aktivitu, čímž následně dochází k ucpávání pórů a ke vzniku zánětů. Souvislost s hormonální aktivitou je jedním z hlavních důvodů, proč se akné nejčastěji vyskytuje v pubertě, kdy se mění hormonální skladba. Dost často se ale stává, že akné se vyskytuje i v dospělém věku. Dokonce až 50% žen si stěžuje, že i v dospělosti je různé pupínky a akné trápí. Jak tedy správně tušíte, na vině nejsou jenom hormony, ale svoji roli při vzniku akné hrají i další faktory, jako je stres, strava, léky, kouření, ale třeba i nevhodná péče o pleť.
 

DŮLEŽITÉ JE ŘEŠIT PŘÍČINU
Nejdůležitější v péči o aknózní pleť je především řešení příčiny a ne pouze následku. Proto se odborníci ve výzkumných laboratořích Jafra rozhodli, že vytvoří takový rituál péče o pleť na akné, který by fungoval na všechny věkové kategorie, od mladistvých až po dospělé. A tak vznikla nová řada Clear Smart, která je holistickým řešením pro ženy i muže všech věkových kategorií a všech typů pleti, a která se zaměřuje především na zdravý mikrobiom pokožky. Díky účinným ingrediencím jako mateří kašička, ferment z medu černých včel a kyselina salicylová dokáže zajistit čistější pleť už během 7 dnů.
 

ZÁKLADEM JE ZDRAVÝ MIKROBIOM
Řada Clear Smart pomáhá nejen hojení, ale především působí preventivně proti vzniku zánětů. Jejím hlavním mechanismem účinku je udržení a zajištění zdravého mikrobiomu kůže. Mikrobiom je vlastně takový ekosystém tvořený souborem bakterií, které se přirozeně vyskytují na pleti a udržují ji zdravou a v dobré kondici. Jakmile dojde k narušení a nerovnováze mikrobiomu pokožky, “zlé” bakterie přemůžou bakterie “dobré” a dochází ke vzniku zánětů.
 

JAK VZNIKÁ PUPÍNEK
Jak už jsme zmínili, při vzniku pupínků hraje významnou roli několik různých faktorů. Celý proces ale začíná v okamžiku, kdy se zvýší aktivita mazových žláz a dochází k nadprodukci kožního mazu. Ten se následně mísí s odumřelými kožními buňkami, vzniklá směs se usazuje v pórech a vytváří takzvanou zátku. V ucpaných pórech pak velmi snadno dochází k přemnožení bakterií, které vyvolávají zánět a způsobují zčervenání a vznik pupínků.
 

ZLEPŠENÍ UŽ ZA 4 TÝDNY
Řešením celého problému je přerušení cyklu nadprodukce kožního mazu - bakterie - pupínek. Proto Jafra vytvořila takový rituál péče o pleť, který řeší všechny příčiny současně - působí proti ucpávání pórů, redukuje nadprodukci kožního mazu, ničí škodlivé bakterie a obnovuje zdravý mikrobiom kůže. Zároveň ale poskytuje pleti dostatečnou hydrataci, aby se předešlo vedlejším účinkům, kterými jsou velmi často zarudlá a přesušená pleť. Už během 4 až 6 týdnů dochází k výraznému zlepšení pleti a redukci akné i zánětů.

Konečně už vás tedy nemusí akné trápit. Řada Clear Smart dokáže doslova zázraky a zajistí krásnou a zdravou pleť. A abyste měli ještě větší jistotu, že produkty vážně fungují, můžete se podívat na srovnávací fotografie, kde uvidíte pleť před používáním řady Clear Smart a výsledky na pleti po 6 týdnech používání.